Kardeş Azerbaycan'dan Üsküdar Üniversitesi’ne ziyaret

 

2017-2018 öğretim döneminin tercih ve tanıtım günlerini yoğun bir tempoyla geçiren Üsküdar Üniversitesi, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Jawaharlal Nehru Üniversitesi yetkililerinden sonra kardeş ülke Azerbaycan da Üsküdar Üniversitesini ziyaret etti.

Azerbaycan'dan gelen lisans, ön lisans ve yüksek lisans adayı öğrenci grubu önce Çarşı daha sonra da Merkez Yerleşkeyi gezdi. Üniversitenin bütün birimlerini ziyaret eden öğrenciler laboratuvarlar ve stüdyolar karşısında hayranlıklarını gizleyemedi.

Ziyaretin ardından misafir öğrencileri makamında kabul eden Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan öğrencilerle sohbet etti ve onlara kitaplarını hediye etti. Tarhan’a Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevil Atasoy da eşlik etti.

Sohbetin ardından Nermin Tarhan Konferans Salonu'na geçen öğrencilere Üsküdar Üniversitesi Nöropazarlama Anabilim Dalı Başkanı ve İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sinan Canan bir konferans verdi.
 


"Nöropazarlama bir hizmet değil araştırma alanıdır"
 
Azeri öğrencilere nöropazarlama hakkında bilgi veren Prof. Dr. Sinan Canan; “Beyin meselesi devrin en önemli meselesi. Ben beyin üzerine çalışıyorum. Ne eğitimi alırsanız alın, nöro ile birleştirdiğinizde büyük fark oluşturursunuz. Nöropazarlama hizmet değil araştırma alanıdır.

Önümüzdeki 100-150 yılın en önemli bilimi, nörobilimler. O yüzden biz öğrenci değil talebe istiyoruz. Öğrenci gelir oturur ders dinler sınava girer gider. Biz talep eden sürekli bilgi işleyen insan istiyoruz” dedi.

Konferansın sonunda öğrencilerin sorularını cevaplayan Canan, üniversiteyi ziyarete gelen öğrencilere ilgilerinden dolayı teşekkür etti.
 


Konferans bitiminde Üsküdar Üniversitesi ERASMUS ve Dış İlişkiler Koordinatörü Emre Üçsular ile Prof. Dr. Sinan Canan tüm öğrencilerle fotoğraf çekildi ve günün hatırası olarak birer teşekkür sertifikası verdi.
 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA