Üsküdar Üniversitesi - Uluslararası İlişkiler Ofisi Logo

Türkiye’nin mühendislik eğitiminde iddialı

Mühendislik alanı teknolojinin gelişimi ile birlikte yeni bir ivme kazandı. Ülkelerin gelişimi, yeni nesil teknolojilerle birlikte daha da popüler olan bu alanda eğitime olan ilgiyi de artırdı.

Türkiye, mühendislik alanında iddialı bir eğitim sunuyor. Üniversitelerin mühendislik bölümleri öğrenciler için AR-GE çalışmalarını yapabilecekleri laboratuvarlar ve teknik cihaz yatırımları yaparak öğrencilerin bu alanlardan faydalanması üzerine çalışmalar yürütüyor.

Geleceğin mühendisleri Üsküdar’da yetişiyor

Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi uzman akademik kadrosuyla; Moleküler Biyoloji ve Genetik, Biyomühendislik, Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Adli Bilimler, Kimya-Biyoloji Mühendisliği ve Elektrik Elektronik Mühendisliği lisans bölümleriyle bilimsel bir çalışma ortamı sunuyor.

Üsküdar Üniversitesi Mühendislik alanında genel bilgilerin yanı sıra biyoteknoloji, genetik, beyin haritalama, davranış bilimleri, hastalıkların önlenmesi, sağlık, tanı, tedavi, rehabilitasyon ve sağlık bilişimi gibi güncel konularda da öğrencilere en iyi eğitimi alacakları bir ortam sunuyor.

Türkiye’de mühendislik eğitimi alanlar için çok alternatifli iş olanakları bulunuyor. Türkiye’de mühendislik bölümlerinden mezun olanlar başta önemli ve global şirketler olmak üzere AR-GE merkezleri, bakanlıklar ve kamu kurumlarında çalışma olanağı bulunuyor.