Üsküdar Üniversitesi - Uluslararası İlişkiler Ofisi Logo

Üsküdar Üniversitesi, davranış bilimleri ve sağlık alanında benzersiz bir eğitim sunuyor.

Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan önderliğinde kurulan Üsküdar Üniversitesi, tıp, iletişim, sağlık bilimleri, mühendislik ve doğa bilimleri, insan ve toplum bilimleri alanında multidisipliner uzmanlık anlayışıyla öğrencilere eğitim ve akademik bir çalışma olanağı sunuyor.

Mühendislik, psikoloji, psikiyatri, nöroloji gibi davranış bilimleri ve sağlık alanında Türkiye’nin önde gelen akademisyenleri tarafından yüksek kalitede bir eğitim sunan Üsküdar Üniversitesi alanının en iyi üniversitesi olmak için yatırımlarına ve çalışmalarına hızla devam ediyor.

Üsküdar Üniversitesinde; Tıp Fakültesi, İletişim Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi ile birlikte Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu ile Bağımlılık ve Adli Bilimler, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ile Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü olmak üzere beş fakülte, bir meslek yüksek okulu ve beş enstitü bulunuyor.

AR-GE çalışmaları ve klinik uygulama imkanı

Üsküdar Üniversitesi, teorik eğitimin yanı sıra uygulama imkânları da sunuyor. Üsküdar ilçesinde bulunan 3 ayrı kampüste eğitim alan öğrenciler tüm laboratuvarlardan istedikleri kadar faydalanırken, klinik uygulamaları Ümraniye’deki NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, NP Feneryolu Tıp Merkezi ve NP Etiler Tıp Merkezi’nde yapabiliyor.

Üsküdar Üniversitesi’nde öğrenciler eğitim alırken çift anadal, yandal yapma imkânına da sahip oluyor. “Üniversite Kültürü” dersleri kapsamında markaların yöneticileri ile bir araya gelirken onların bilgi ve deneyimlerinden yararlanıyor, “Proje Kültürü” dersleri ile de mezun olmadan önce proje yazmayı öğreniyor. Projelerini BRAİNPARK Kuluçka Merkezi’nde hayata geçirme imkanı buluyor. Tüm öğrencilere mutlaka “İletişim Becerileri” ve “Pozitif Psikoloji” dersleri eğitimi de veriliyor. Böylece öğrencilere sosyal başarı ve mutluluk bilimi de öğretiliyor.