Üsküdar Üniversitesi - Uluslararası İlişkiler Ofisi Logo

İstanbul’un merkezinde bir üniversite; Üsküdar Üniversitesi

Üsküdar Üniversitesi, Asya ile Avrupa’nın ortasında yer alan İstanbul’un tarihi en eskiye dayanan ilçelerinden biri olan Üsküdar’da bulunuyor. Bizans döneminde önemli bir ticaret ve konaklama merkezi olan Üsküdar, asırlara rağmen İstanbul’un önemli uğrak yerlerinden biri olma özelliğini sürdürüyor.

Efsane bir aşk hikâyesinin simgesi olan Kız Kulesi, aynı zamanda Üsküdar’ın simgesi. Deniz kenarındaki yalıları, cumbalı ahşap evleri, çarşısı, kilise ve sinagogları, hamam ve tarihi camileriyle farklı bir kültürel dokusu olan Üsküdar, misafirperver halkı ve esnafı ile öğrencilerin uygun ekonomik koşullarda güvenle yaşayabileceği bir ilçe konumundadır. Üsküdar Üniversitesi, öğrencilerine şehri doya doya yaşayabilecekleri bir eğitim hayatı sunmaktadır.

Çalışma hayatı ve eğitimin merkezi; İstanbul

Asırlara dayanan geçmişi, sahip olduğu tarihi doku ile farklı kültürleri buluşturan İstanbul, kültürel ve sanatsal etkinliklerin zenginliği, üniversite sayısının fazla olması, çok çeşitli staj ve iş olanakları ile öğrenciler için cazibe merkezi.

Haftanın 7 günü, 24 saat boyunca kültür ve sanat etkinliklerinin eksik olmadığı “yaşayan bir şehir” olan İstanbul,  müzikten sinemaya, tiyatrodan sergiye ve festivallere kadar sanatın pek çok dalında etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Kız Kulesi, Boğaz, Galata Kulesi, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, adalar gibi gezilecek görülecek mekanlarıyla dünyanın gözbebeği İstanbul, üniversite öğrencilerinin entelektüel birikimlerini artırmaları için önemli fırsatlar sunuyor.