LİSANS PROGRAMLARI

Üsküdar Üniversitesi Lisans Programları

Türkiye'nin önde gelen yüksek öğretim kurumlarından biri olan Üsküdar Üniversitesi, önlisans ve lisans düzeyinde birçok program sunmaktadır. Sağlıktan mühendisliğe, insan bilimlerinden iletişime kadar pek çok alanı kapsayan bu programlar, bilişsel, teknik ve mesleki gelişimleri için yüksek öğrenim görmek isteyen bireylere aradıkları şans ve kaliteli eğitim olanaklarını sunmaktadır.

Ön Lisans Programları

Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu’nda bulunan ön lisans programları 2 yıllık programlardır, yani 4 sömestr. Meslek Yüksekokulumuz, öğrencilerimizi Fizyoterapi, Çocuk Gelişimi, Gıda Teknolojisi ve Diş Protez Teknolojisi gibi mesleki alanlara hazırlamak amacını taşır. Böylece bölümlerimiz, mesleğinde yetkin ve donanımlı bireyler yetiştirerek, sağlık ve mühendislik sektörlerine nitelikli eleman kazandırmayı hedeflemektedir.

Lisans Programları

Üsküdar Üniversitesi'nde insan bilimleri, sağlık ve mühendisliğin çeşitli alanlarına yönelik 40'tan fazla Lisans programı bulunmaktadır. Evrensel bilim ve yetkinlik anlayışıyla uzmanlarımız, akademik kariyer veya profesyonel mükemmellik elde etmek isteyebilecek öğrencilerimiz için yüksek kaliteli eğitim sunmaktadır. Üsküdar'da öğrencilerimiz modern kütüphaneler, laboratuvarlar ve uluslararası bir topluluk ile eğitim görme ve gelişimlerine katkıda bulunma şansı elde etmektedirler. Üsküdar Üniversitesi lisans derecesi dört yıllık bir öğrenim seviyesidir, ki bu Avrupa Kredi Transfer Sistemine (AKTS) istinaden 8 sömestra tekabül eder. Üsküdarlı öğrenciler klasik teorik eğitimin yanı sıra iş birliği yapılan kurum ve projelerde, Erasmus+ gibi değişim programlarında klinik uygulama ve staj yapma şansı yakalarlar.