Üsküdar Üniversitesi - Uluslararası İlişkiler Ofisi Logo

Avrupa ve Asya’yı birleştiren şehir; İstanbul

Türkiye’de bugün hemen her şehirde bir üniversite bulunuyor. Üniversite eğitimi için seçim yapılırken üniversitenin bulunduğu şehir de büyük önem taşımaktadır. Avrupa ve Asya’nın tam ortasında bir körü görevi üstlenen İstanbul, sahip olduğu sosyal, kültürel olanaklar ve iş yaşamında seçeneklerin fazla olması nedeniyle öğrenciler için en çok tercih edilen şehirlerin arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Ekonominin kalbi İstanbul’da atıyor

Kültürel ve tarihi dokusu kadar ekonominin kalbinin attığı şehir olarak dikkat çeken İstanbul, aynı  zamanda kültür, sanat ve spor etkinlikleri, konserler, yaygın ve kolaylık sağlayan ulaşım ağı, şehir ve kampüs üniversiteleriyle öğrenciler için renkli bir şehir özelliği taşımaktadır.

Öğrencilere staj olanağı

Türkiye’nin en önemli üniversitelerinin yer aldığı İstanbul, aynı zamanda iş dünyası açısından önemli uluslararası kurum ve markalara da ev sahipliği yapmaktadır. İstanbul’da eğitim gören öğrenciler, bu sayede okurken eğitim alanı ile ilgili şirketlerde staj yapma ve iş bulma olanağına da sahip olmaktadır. İstanbul’un en eski ilçelerinden biri olan Üsküdar’da bulunan Üsküdar Üniversitesi de sahip olduğu imkânları, saygın akademik kadrosu ve öğrencilerine kaliteli bir eğitim sunmaktadır.

412 üniversite ile ERASMUS anlaşması var

Üsküdar Üniversitesi, yurt dışındaki pek çok üniversite ile yaptığı ERASMUS anlaşmaları ile aynı zamanda öğrencilerinin dünyaya açılmasına olanak tanımaktadır. Bugün 412 üniversite ile anlaşması bulunan ve son olarak İngiltere’den Worcester Üniversitesi ile anlaşma yapan Üsküdar Üniversitesi, psikoloji lisans eğitiminde Türkiye’nin en çok anlaşması bulunan üniversitesi konumundadır.