Tercih İçin 20 Neden

Üsküdar Üniversitesini Tercih Etmek İçin 20 NEDEN

Bir "üniversiteli" olmak için ne kadar çok çalıştığını biliyoruz. Artık hak ettiğin yerde olmana ve insanları anlayarak dünyayı değiştirmene az kaldı. İşte bu yüzden BURADASIN. Unutma, hayat tercihtir.

1. Türkiye’nin ilk davranış ve sağlık bilimi üniversitesinin bir parçası olmak için BURADASIN.

Sağlam altyapımız ile tüm programlarımızda davranış ve sağlık bilimini benimseyen, tematik olarak kullanan ilk üniversiteyiz. Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında uzmanlaşmış bir üniversite olarak multidisipliner bir anlayışa sahibiz.

2. Şehrin merkezinde şehri keşfetmek için BURADASIN.

Üsküdar’ın en merkezi bölgelerinde konumlanan yerleşkelerimizden İstanbul’u her anlamda keşfetmek çok kolay. Kolay ulaşım imkânı ile şehirle bağınız asla kopmaz.

3. Teknolojiyi sağlıkla birleştiren tekno-girişimci bir üniversite için BURADASIN.

Nöropsikiyatrik ve Manyetik Uyarım tedavilerindeki klinik birikimimizle, “teknoloji ile ruh sağlığını birleştiren” ileri ve yeni yaklaşımlarda öncülük yapıyoruz.

4. Kütüphanemizde istediğin bütün kaynaklara ulaşmak için BURADASIN.

Üsküdar Üniversitesi olarak, geniş arşivimizle birlikte kolay erişim ve kullanım imkânlarına sahip kütüphanemizde, öğrencilerimizi, akademik ve idari personelimizi bilgiyle buluşturuyoruz. Üstelik Üsküdar Üniversitesi kütüphanelerinde aradığınız kitabı bulamadığınızda, Türkiye’deki tüm üniversitelerden istediğiniz kitap size ödünç olarak getirilebiliyor.

5. Nöropazarlama alanında Türkiye’de çalışmaları başlatan ilk üniversiteyi keşfetmek için BURADASIN.

Üsküdar Üniversitesi olarak Nöropazarlama Yüksek Lisans Programını 2014 Şubat ayı itibarıyla eğitime açtık.

6. Okul-hastane iş birliğiyle istihdam gücüne sahip bir üniversitenin öğrencisi olmak için BURADASIN.

Türkiye’nin ilk ve tek nöropsikiyatri hastanesi olan NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesinde öğrencilerimize istihdam imkânı sağlıyoruz.

7. Proje Kültürü ve  Girişimcilik dersini KOSGEB  kariyer avantajı ile almak için BURADASIN.

KOSGEB ve üniversite iş birliği kapsamında Üsküdar Üniversitesinde lisans programı öğrencilerine “Girişimcilik ve Proje Kültürü” dersi veriliyor. Böylece öğrenciler projenin üretiminden, hayata geçirilmesine kadar birçok konuda çok daha avantajlı oluyor.

8. Erasmus+ için BURADASIN.

Üsküdar Üniversitesi olarak, yurt dışı üniversiteleriyle ERASMUS anlaşmalarını artırıyoruz. Son olarak İngiltere’den Worcester Üniversitesi ile anlaşma yapan üniversitemiz, psikoloji lisans eğitiminde Türkiye’nin en çok anlaşması bulunan üniversitesi.

9. Şizofreni ilacı patentine sahip öğretim üyesinin öğrencisi olmak için BURADASIN.

ARGE’ye, tekno-girişime, kuluçka merkezi bilim arzına, patent üretimine ve bilimin teknoparklar yolu ile üretime katılmasına önem veriyoruz. Şizofreni ilacı patentine sahip öğretim üyesi dâhil, alanında uzman daha birçok değerli hocamız da bizimle!

10. Pozitif psikolojinin Türkiye’deki ilk uygulayıcısı olan üniversite için BURADASIN.

Pozitif Psikoloji, bireyin güçlü yanları, yetenekleri, kişiliği ve olumlu özelliklerini ön plana çıkararak verimli ve mutlu bir hayat sürmesini amaçlıyor. Üsküdar Üniversitesi olarak bu dalın Türkiye’deki ilk uygulayıcısıyız.

11. Beyin girişimi çalışmaları nedeniyle 2015 G20 Zirvesi’nde sunum yapan tek üniversite için BURADASIN.

Beynin bilinmeyen sırlarının ve Otizm, Şizofreni, Parkinson, Alzheimer gibi önemli hastalıkların araştırılıp tedavilerinin geliştirilmesi için ABD Başkanı Barack Obama’nın 2013 yılında başlattığı Beyin İnisiyatifi Projesi’nde Türkiye’yi temsil eden ve G20 Dünya Beyin Haritalama ve Tedavileri Bilimsel Zirvesine Türkiye’den katılan tek üniversiteyiz.

12. BM Uluslararası Uyuşturucu Kontrol Kurulu’na yeniden seçilen öğretim üyesinin bir öğrencisi olmak için BURADASIN.

Birleşmiş Milletler Uluslararası Uyuşturucu Kontrol Kurulu’na ikinci kez seçilen Sevil Atasoy Üsküdar Üniversitesinde.

13. Staj ve uygulama kolaylıkları için BURADASIN.

Öğrencilerimizi eğitimleri ile bağlantılı ilgili alanlarda stajyer olarak yönlendiriyor ve staj dönemlerinde onların en büyük yardımcıları oluyoruz.

14. “Kusursuz Tıp” konusunda öncü bir üniversite olduğumuz için BURADASIN.

Kişinin genetik yapısı, çevresel faktörler ve yaşam tarzındaki farklılıkları dikkate alarak tedavide en yüksek etkinliğe ulaşmayı hedefleyen kusursuz tıp konusunda Türkiye’de öncülük eden üniversiteyiz.

15. Prof. Dr. Nevzat TARHAN’ın hayata dair projelerine şahit olmak için BURADASIN.

31’i uluslararası olmak üzere 100’ün üzerinde yayına sahip olan, Türkiye’nin ilk nöropsikiyatri hastanesi olan NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nevzat TARHAN üniversitemizin kurucu rektörüdür.

16. Türkiye'nin ilk kişiye özel tedavi ve ileri toksikoloji laboratuvarlarında eğitim almak için BURADASIN.

Üsküdar Üniversitesi İleri Toksikoloji Analiz Laboratuvarı, Eylül 2015’te başlayan belge ve saha denetimlerini başarı ile gerçekleştirip ISO 17025 akreditasyon belgesi aldı.

17. Almanya Temsilciliği ile uluslararası alanda da faaliyet göstermeye başlayan bir üniversite için BURADASIN.

Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Hastanesi eğitim-sağlık alanında sunduğu hizmetlerini uluslararası arenaya taşıyor. Bu kapsamda ilk girişimini Almanya’nın Köln kentinde gerçekleştiriyor.

18. Ülkemizin ilk ve halihazırda tek Postkolonyal Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi PAMER için BURADASIN.

Ülkemizde önemli bir boşluğu kapatacak Türkiye’nin ilk Postkolonyal Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (PAMER) davranış bilimleri ve sağlık alanında ilk ve tek tematik üniversite Üsküdar Üniversitesi bünyesinde kuruldu. Tek ve sadece batı kaynaklı kabul edilebilir bilgi üretimine alternatif sunacak bilgi sistemleri oluşumuna katkı sağlanması hedeflenen merkezin başkanlığını Merve Kavakçı yürütüyor.

19. Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsüne sahip tek üniversite için BURADASIN.

‘İnsanı anlamak’ yaklaşımıyla yola çıkan Üsküdar Üniversitesi, insanların evrensel insani değerleri bilmeleri, bulmaları ve yaşamaları için bir ön adım olan tasavvuf eğitimi ile nitelikli insan yetiştirme hedefini bir üst seviyeye çıkarmayı amaçlıyor.

20. CRISPR/Cas9 Gen Mühendisliği öğretimine öncülük yapan ilk üniversite için BURADASIN.

Gönüllü hastaların T hücreleri ile kanser terapilerini artırmak üzerine kurulu CRISPR-Cas9 tekniği olan CRISPR-Cas9 uygulaması, Türkiye’de ilk defa Üsküdar Üniversitesinde. Üsküdar Üniversitesi böylece Türk bilim dünyasına yöntemi uygulamalı öğretmeyi hedefliyor.